От Сакарнюз юни 16, 2023 08:43

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 16 – 22 юни 2023 г., брой 23/1047, година XX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Дияна Атанасова

На финалното първенство по волейбол за момичета, в категория Мини волейбол, състезателките от клуба в Любимец се класираха на трето място.
Турнирът се проведе на 10 и 11 юни в Кранево, като момичетата мериха сили в една група с отборите на Казанлък, Исперих и Русе. Успяха да победят всички опоненти в групата и се класираха на първо място.
На полуфинала се състезаваха с отбора на Царево, от който загубиха с 2:1 гейма, а на финала с „Любо Ганев“ – Русе, който пък победиха с 2:0 гейма. Това им спечели трето място в крайното класиране.
„Въпреки че сме на трето място от осем участващи отбора, не съм доволен от играта на момичетата. Не показаха това, на което съм ги учил, играха много под възможностите поради не достатъчна концентрация и преценка на отделните ситуации“ – каза треньорът Трифон Трифонов.