Пламен Камбуров е с най-бързия автомобил на ралито в Хасково

Иван Атанасов
От Иван Атанасов юни 4, 2018 07:05

• Състезанието е от Втори кръг от републиканския шампионат и се провежда в Хасково за 9 път.

Пламен Камбуров стана първи при най-мощните автомобили в серия „Макси“ на ралито в Хасково. Той е състезател на „Авто рейсинг тийм”, Стара Загора. При другата, „Туринг“, първи е Иван Влъчков. На това състезание двете групи стартираха едновременно.
Ралито се проведе в неделя, 3 юни, и бе по затворен маршрут в кв. „Орфей“. То започна с едномарковия шампионат „Енеос Къп“. На старта застанаха 8 пилоти от различни градове на страната. Те направиха 8 обиколки, а носител на купата е Венцислав Станев. Втори е Ташо Ташев, а трети се класира Кольо Карастоянов, всички от „Рейсинг тийм”.
След това на хасковската писта, която е най-дългата в страната, застанаха автомобили с 1600 кубикови мотори от серия „Спорт“. Те бяха в два класа.
При по мощните, модифицирани автомобили, от HC4 най-бърз бе Симеон Симеонов. Втори е Деян Куманов, а трети – Александър Димитров. Те участваха и в генералното класиране
При RC4 първи стана харманлиецът Драгомир Драгов, със Ситроен „Саксо“, състезаващ се за “Ефко Рейсинг”, Казанлък. Вторите бяха състезатели от хасковския клуб.
Третият старт бе на автомобили от общата група „Туринг” и Макси“. Наложи се двете да се обединят, защото състезателните машини бяха по-малко. Двигателите на едната група бе до 2 000 кубика, а другата над 2 000. Тук бе трудно за публиката да разбере кои са победителите.
Втори при „Макси“ е Константин Маршавелов, от “КА-2 рейсинг тийм”. Той бе победител от първия кръг на предишното рали, което се проведе в Бургас. Трети е Румен Киров от „Старт-М”- Криводол.
При „Туринг“ втори са Давид Будев и Косю Йорданов.
При отборното класиране първи е тимът на Автомобилен спортен клуб – Стара Загора, втори са „Влъчков рейсинг тим”, трети на почетната стълбица се качиха пилотите от “Ефко Рейсинг” – Казанлък.
Тимът на домакините – Авто-мото клуб „Хасково“, остана на 6-то място.
Призьорите в отделните серии бяха наградени от кмета Добри Беливанов, президента на федерацията Владимир Илиев и Иван Бакърджиев, най-активния организатор.

През миналата година ралито в областния град започна с инцидент. Още при първите обиколки, хасковският състезател Юрий Силикирякис се преобърна със Ситроена си, но не пострада.
През 2014 година Константин Маршавелов, спечели купата при най-мощните автомобили и впечатли публиката, хвърляйки към нея спечелената купа като жест на благодарност.