В V кръг „Хеброс“ вкара 8 гола на „Топлика“

Иван Атанасов
От Иван Атанасов октомври 12, 2020 10:21

• Вестник „Сакарнюз“ #38/922, година XVII, 9 - 15 октомври2020 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

В срещите от V кръг Областна група – Хасково, отново имаше много голове. Най-много реализира „Хеброс – 1921“ при мача си с „Топлика“. Резултатът от срещата е 8:3.
Тя се игра в събота, 3 октомври, на стадиона в Харманли.
Същия ден, „Свиленград – 1921“ се наложи над „Марица“ с 4:1.
Резултатът от срещата „Тунджа“ – „Любимец 2000“ е 1:2
В неделя, 4 октомври 2020 г., „Герганин извор“ надделя над „Любимец -2018“ с 3-2 като гост в мач от V кръг на Окръжната група по футбол – Хасково. Момчета на Петър Вълчев – Каката излезнаха пределно мотивирани за този мач, искайки да заличат лошия си старт за сезона. Въпреки че допуснаха гол още в първата минута, те завзеха инициативата и бяха пълни господари на терена и логично до почивката обърнаха резултата в своя полза след автогол и гол на Николай Вълчев. Второто полувреме също започна с гол за „Любимец -2018“, отбелязан от бившия голмайстор на „Герганин извор“ Ангел Балабанов, но както и през първото полувреме това подейства положително на играчите за по-голяма концентрация и логично успяха да отбележат победно попадение. Герой за отбора отново бе Николай Вълчев. До края на мача любимчани можеха да изравнят, но вратарят на Бисер в този мач – Владислав Стефанов – Снайпера, показа безупречен рефлекс и отчая противниковите нападатели.
„Извор II“ – „Старско“ 2:1
Водач е „Свиленград 1921“ с 15 точки, „Тунджа“ и „Топлика“ нямат записани такива.
В мачове от IX кръг на Трета Югоизточна лига срещата между „Хасково“ и „Извор“ завърши при резултат 1:0. Другият отбор от областта “Димитровград 1947” завръши наравно с „Несебър“ 1:1.
При временното класиране в таблицата димитровградчани са девети, хасковлии – на десето място, а „Извор“ са на дванадесето място.