Равен резултат от дълго чаканата среща

Иван Атанасов
От Иван Атанасов октомври 20, 2019 11:35

Отборите на „ Марица“ и „Герганин извор“ завършиха наравно, 1:1, срещата си от VII кръг на Областна футболна група. Мачът се игра в неделя, 13 октомври, на обновения стадион „Христо Ботев“, Симеоновград, пред около 200 зрители.
През първото полувреме гостите имаха превес, показаха по-добра игра и в 18-та мин. откриха резултата. Попадението бе дело на Николай Неделчев, който в други мачове играеше като вратар.
След около 10 минути Тони Каренйчев от симеоновградския тим изравни.
През втората част на играта гостите измаляха, а домакините се разиграха, но това не доведе до промяна на резултата.
Ден преди това „Раковски“ победи „Топлика“ с 4:2 като домакин.
Мачът между „Хеброс – 1921“ и „Стамболово“ не се състоя , а резултатът е служебна победа за домакините с 3:0. На 15 октомври 2019 г. тимът на Стамболово бе изваден от групата заради трето неявяване за мач без уважителна причина. Резултатите му се анулират. Резултатът от другата среща, между „Хасково“ и „Любимец 2000“, е 6:1.
При друга среща „Любимец 2018“ и „Свиленград 1921 II“ завършиха 1:3.
Във временното класиране първи са “Хасково“, втори „Герганин извор, четвърти са „Свиленград 1921“, пети – „Марица“. Едва след него е „Хеброс“.
В трета Югоизточна лига резултатът от срещата между „Свиленград – 1921“ и „Димитровград – 1947“ е 1:0. Голът бе дело на Григор Георгиев. Мачът между „Родопа“, Смолян“, и ФК „Хасково – 1957“ завърши наравно – 2:2.
Резултатът за гостите откри Борис Бисеров. След това домакините направиха обрат, а за крайното 2:2 от дузпа се разписа хасковлията Краси Илиев.
Срещите бяха от XI кръг.
Във временното класиране „Свиленград – 1921 са седми със 17 точки, ФК „Хасково – 1957“ са девети с 16, а „Димитровград – 1947“ е на петнайсто място с 9 точки.

Снимка: Гавраил Славов