Веселин Тонев
От Веселин Тонев април 17, 2024 11:25

• Вестник „Сакарнюз“, бр. 16/1088, година XXl, 19 - 25 април 2024 г.
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Любимец, Маджарово, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Минерални бани

ОФК „Хасково“ нанесе сериозен удар на „Любимец – 2000“ като го победи с 4:0 на стадион „Младост“ в неделя, 21 април.
Момчетата на треньора Живко Иробалиев изиграха силен мач срещу един от фаворитите и така затвърдиха доброто си представяне през този сезон. Головото шоу откри Павел Кочев в 38-ата минута от пряк свободен удар . След подновяването на играта за втората част от съдията Николай Николов, само за три минути /68-71/ Велин Желязков направи резултата класически. Последното четвърто попадение стана в самия край като точен бе Ерен Хасан за 4:0.
В тополовградското село Срем, отборът на „Хеброс -1921“ победи с 5:1 символичните домакини от „Сакарски спортист“.
„Любимец – 2018“ постигна първа победа през новия сезон. Тимът на Костадин Кючуков се наложи с 2:1 над „Саяна -2“. Мачът започна с бърза развръзка. В 5-ата минута Данчо Милков вкара гол, а в 18-ата Петър Георгиев заби за 2:0. През второто полувреме гостите се опитаха да изравнят, но силите им стигнаха едва за почетно попадение на голмайстора си Иван Русев.
Отборът „Харманли“ постигна своята седма поредна победа в събота. Футболистите на треньора Теодор Нейков се справиха с класическото 3:0 над „Марица“ от Симеоновград. Домакините водиха мача през всичките 90 минути и дори пропуснаха дузпа в своя полза. Головата сметка откри Светослав Борисов в 29-ата минута, а в 40-ата Димитър Кючуков удвои преднината на „Харманли“. През второто полувреме крайният резултат 3:0 оформи Александър Велев в 76-ата минута.
„Харманли“ се затвърди на втората позиция, където фаворитът „Свиленград“ не можа да играе, заради отказа на „Хасково -2022“ да пътува за мач на „Колодрума“. Резултатът естествено ще бъде служебен, но това не задоволява ръководството на клуба. Затова то организира контрола на отбора в Сливен.
„Раковски -1923“ не можа да се противопостави на гостуващия Върбица и загуби с 0:1 в Ивайловград. Голът на победата бе дело на Емил Казиев.