Сакарнюз
От Сакарнюз юни 4, 2023 07:07

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 2 – 8 юни 2023 г., брой 21/1045, година XX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Пламен Камбуров (Премиум Рейсинг) след драматичен финал бе най-бърз на трасето в квартал „Орфей“, Хасково, който стана първи в серия „Макси“. На ралито писта „Хасково“, състояло се   на 27 и 28 май, той кара Mitsubishi Lancer Evo 9. През техническия преглед преминаха 38 автомобила, а състезанието е от първия кръг от Българския шампионат на затворен маршрут.
Символичен старт на състезанието даде кметът Станислав Дечев.
Най-бърз от 10-те автомобила в категория „Туринг“ бе Димитър Кондев.
Шампионът от 2021 г. Йордан Методиев спечели и двата манша в серия „Спорт“ в Хасково.
Драгомир Драгов от Харманли, който се състезава за Ефко рейсинг със Ситроен „Саксо“, се класира втори в тази серия клас RCM.
В генералното класиране той е 11-ти в клас до 1600 кубика.
Крум Крумов, който кара в серия „Лада“ със сръбски лиценз, отново е непобедим.
Традиционното дефиле на пилотите беше с кабриолети, пристигнали от цяла България, благодарение на „Кабриолет клуб България“.
Състезанието премина без сериозни инциденти. Имаше лек удар между два автомобила, както и повредени коли, които бяха вдигнати от трасето. На самото награждаване се изля проливен дъжд. Бяха раздадени специални награди на пилотите, подаръци получиха и феновете.