Веселин Тонев
От Веселин Тонев март 6, 2024 07:37

• Вестник „Сакарнюз“, бр. 10/1082, година XXl, 08 - 14 март 2024 г.
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Любимец, Маджарово, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Минерални бани

Коварни гости спечелиха три от петте домакинства в първия кръг на пролетния сезон в Хасковската областна група по футбол за мъже. Направи впечатление точният мерник на голмайсторите, които уцелиха мрежите цели 26 пъти. Най-много голове паднаха на стадион „Младост“, където местният „Хасково – 2022“ победи със 7:3 състава на „Марица“, Симеоновград.
„Саяна II“ изненадващо се наложи с 4:2 при визитата си на „Хеброс“, Харманли. Мачът се игра в неделя, 3 март. Опитните домакини поведоха с 2:0 и до 60-ата минута с попадения на Николай Вълчев и Димитър Георгиев контролираха мача. От там нататък обаче дойдоха минутите на гостите. Те бяха запазили много физически сили и просто прегазиха съперника. Най-напред от дузпа намали Калоян Делчев, след това резервата Слави Ванчев изравни, а в минутите до края Аптула Аптула и Берай Халибрям изковаха сладкия успех за момчетата на треньора Владо Койнов.
В първия мач в събота, 2 март, водачът в Областната футболна група Свиленград не допусна изненада и разби с класическото 3:0 своя опонент ОФК „Хасково“ в първия пролетен кръг. Първият и вторият във временното класиране изнесоха добър мач и зарадваха около 200 зрители на стадион „Колодрума“. Първи във врата на гостите в 24-ата минута се разписа бившият национал и играещ треньор Антон Огнянов, който даде тон на доста красиви положения.
Подгласник на втория гол стана новото попълнение Иван Скерлев. Възпитаникът на хасковската школа и младежки национал направи силен удар с глава в 62-ата минута, който бе избит в краката на Добромир Димитров и той не сгреши за 2:0.
Една минута преди края новопривлеченият таран и бивш аматьорски национал Юлий Шекеров направи самостоятелен рейд между двама защитници на „Хасково“, вкарвайки трети гол за класическото 3:0. С тази победа „Свиленград“ се откъсва напред с 10 точки на върха. Съдийската бригада от Пловдив се справи добре със срещата. Мачът изгледаха съгледвачи от противникови отбори.
„Любимец – 2000“ успя да победи с минималното 2:1 при гостуването на „Раковски – 1923“. Треньорът на гостите Григор Георгиев похвали терена на стадиона в Ивайловград, където през изминалата година направиха ремонт.
Друг гостуващ отбор също не пожали своя домакин. Новакът Харманли победи „Сакарски спортист“ с 4:0. Срещата се игра на терена в село Срем, който беше в отлично състояние.
Футболистите на „Хасково – 2022“ и Марица завършиха 7:3 в първия пролетен кръг. На полувремето резултатът беше 3:1 за хасковлии. През втората част треньорът Емил Ангелов пусна по-млади футболисти. По 2 гола вкараха Ервин Байрям и Долкан Бейсим, а по веднъж се разписаха Рамадан Бахтиар, Габриел Калеканов и Алпер Карагьоз.