В IV шахматен турнир взеха участие 43 деца

Сакарнюз
От Сакарнюз юни 24, 2023 09:33

• Регионален вестник „Сакарнюз“ 23 – 29 юни 2023 г., брой 24/1048, година XX
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Любимец, Тополовград, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Маджарово, Минерални бани.

Общо 43 деца, разделени в две групи – “В“ до 10 г. и „А“ до 16 г., мериха сили на IV шахматен турнир в Харманли.
Валери Петков, от местния клуб, стана 3-ти в своята възрастова група до 14 г. Брат му – Пламен Петков, взе среброто при момчетата до 16 г., а Джанер Шукриев стана трети в същата възрастова група.
С купа и медал бе награден най-добре представилият се в турнира харманлиец – Валентин Господинов, който се състезава в турнир „В“ и спечели 5 от 7 възможни точки.
В група „А“ за деца до 16 години Дамян Дамянов от Свиленград завърши на второ място, само с половин точка пасив от победителя Алекс Енев.
В група „Б“ деца до 10 години Сияна Вангелова се пребори с конкуренцията и завоюва златния медал при момичетата до 10 години, постигайки четири победи.
Състезанието бе организирано от НЧ „Дружба – 1870“ и Община Харманли.

Два медала спечелиха състезателите от Шахматен клуб „Свиленград 2013” на провелия се турнир „Марица – Изток” в Раднево.
Свиленградският клуб участва с шестима състезатели в група „А” деца до 14 години.
Дамян Дамянов постигна пет победи и спечели сребърния медал при момчетата до 12 години. В крайното класиране зае четвърто място от 33-ма състезатели.
На крачка от бронзовия медал бяха Атанас Вангелов и Дениз Илиев, които завършиха с актив от 4 точки и само вторичният показател ги изпрати по-назад в класирането.
Много добре се представи Сияна Вангелова, която донесе бронзов медал. При второто си участие в шахматен турнир за деца до 14 години тя успя да спечели първия си медал.