Третият етап от колоездачна обиколка финишира в Ивайловград

Иван Атанасов
От Иван Атанасов септември 5, 2016 12:39

Марко Текио от Италия спечели третия етап от колоездачната обиколка на България. Тя приключи в Ивайловград, а наградите му връчи кметът Диана Овчарова. 21-годишният италианец премина разстоянието от Кърджали до Ивайловград (157 км) за 3 часа 50 минути и 36 секунди.
Домакините изнена-даха приятно гостите на голямото събитие, след като ги заведоха в римската вила „Армира“. Те бяха изключително впечатлени от видяното.
Председателят на Българския колоездачен съюз Евгений Димитров връчи на община Ивайловград специален плакет за принос в развитието на колоезденето и за усилията, които Общината е направила, за да може 65-та Международната колоездачна обиколка на България да премине през Ивайловград.
В южния град има любителски колоездачен клуб „Каданс“, който съществува вече 5 години.
От южния град в 12:00 часа на обяд стартира четвъртият етап Ивайловград – Елена (231 км). С резултат 5 часа 51 минути и 8 секунди първи стана украинецът Александър Поливода. Състезателят от тима на КОЛС изпревари всички и завърши на повече от минута пред втория. Той се откъсна от основната група още на 35-ия километър след началото на етапа.
Около 14:00 часа коолездачната обиколка премина праз Харманли и за около 40–50 минути пътят за Свиленград бе затворен.