„Свиленград – 1921“ затвърди пета позиция в Трета лига

Иван Атанасов
От Иван Атанасов октомври 31, 2019 14:05

Отборът на „Свиленград 1921“ победи тима на „Гигант“ – Съединение, с 3:0. Мачът бе от XIII кръг на Трета Югоизточна лига и се игра на 24 октомври, четвъртък. Първият гол за „митничарите“ вкара Филип Сантов в 33-та мин. от пряк свободен удар. Второто попадение бе дело на Григор Георгиев в 64-та минута. Класическото 3:0 затвърди Димитър Панталеев в 10-та минути преди края.
Мачът се игра пред около 200 зрители на стадион „Колодрума“в Свиленград.
Така тимът на Свиленград петата си позиция във временното класиране.
Ден преди това, на 23 октомври, „Сокол“ победи „Димитровград – 1947“ с 3:1. Единственото попадение за димитровградчани бе на Недялко Хубенов в 75-та мин., а мачът се игра на стадиона в село Марково пред 30 зрители. Победата в този мач бе от важно значение за „Сокол“, защото неговото изпадане от Трета лига засега се отлага.
Не така стоят нещата при „Димитровград – 1947“, който е на дъното и няма шансове да изпълзи от там.
В друга среща „Борислав 2009“ загуби като домакин от ФК „Хасково 1957“ с 0:2. Головете за хасковлии реализираха Юлий Шекеров и Христо Капитанов.
Във временното класиране „Свиленград -1921“ е на 5-та място с 23 точки.
Хасковлии са девети с 19 точки, а отборът на Димитровград е последен – на 13-то място, с 9 точки.
Заради изборите през изминалите почивни дни не се играха мачове от Областната група Хасково.

Снимка: е-svilengrad