Симона спечели в Бърно златен и сребърен медал

Иван Атанасов
От Иван Атанасов септември 13, 2018 14:12

Лекоатлетката Симона Георгиева спечели златен и сребърен медал от Европейски детски атлетически игри. Те се проведоха в чешкия град Бърно и в тях участваха деца от целия стар континент.

11-годишната състезателка от „Хеброс“ – Харманли, с треньор Димитър Карамфилов, на финала на 60 м при момичетата, родени през 2007 г., финишира за 8.50 сек. Момичето стартира отлично и до края не даде шанс на много по-високата и едра словачка Ема Бендова да я изпревари.

Преди това Симона участва и на скок дължина, където стана втора. И тук тя имаше за основен съперник същата Ема. Харманлийката поведе в третия кръг с 4.61 м (личен рекорд), но Бендова успя да е петия да я изпревари само с 4 см.

Симона благодари на финансовите си благодетели, които ѝ помогнаха да участва в това важно състезание. Това са Община Харманли, Сдружение „Бизнесът за Харманли“ и треньорът ѝ Димитър Карамфилов.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.