След 4 месеца ОФГ-Хасково отново е на терена

Иван Атанасов
От Иван Атанасов март 22, 2021 14:17

• Регионален вестник, # 11/949 година XVIII, 19 - 25 март 2021 г. Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Симеоновград, Любимец, Свиленград, Ивайловград, Маджарово

След близо четири месечно прекъсване футболистите отново излязоха на терена. Последният мач от Областна футболна група бе в средата на ноември, а през изминалите почивни дни се играха срещите от X кръг.
На 13 март, събота, в Харманли се състоя дербито между „Герганин извор“ и „Хеброс – 1921“. То завърши при резултат 0:1, като и двата отбора имат пропуски пред вратата на противника. Единственото попадение бе в 60-а минута и бе дело на Александър Желязков от „Хеброс“.
В последната минута на мача имаше интересно положение, когато четирима играчи от „Герганин извор“ бяха пред вратата на другия отбор, но последва удар в гредата и съдията даде край на мача.
В Симеоновград се играха две срещи. Първата бе между „Любимец 2018“ и „Свиленград – 1921“ и завърши при резултат 0:2.
На 14 март, неделя, от 15:00 часа бе другият мач, между „Любимец – 2000“ и домакините „Марица“, завършил също с 0:2. Първият гол вкара през първото полувреме Тихомир Вачев, а вторият – Тони Каранейчев през втората част на играта.
Последният мач от Областната група бе между „Топлика“ и „Старско“, където домакините са наложиха с 2:1.
Срещата между „Тунджа“ и „Извор II“ бе служебна, 0:3 сл., след като домакините предварително уведомиха, че няма да се явят, тъй като техният играч Кръстьо Ангелов почина.
Първи във временното класиране са „Свиленград 1921“, втори – „Извор II, трети – „Хеброс 1921“. След тях са “Марица“, „Любимец – 2018“.