Клуб „Будо“ – Харманли донесоха 6 медала от Бургас

Ива Вангелова
От Ива Вангелова април 5, 2024 17:57

• Вестник „Сакарнюз“, бр. 14/1086, година XXl, 05 - 11 април 2024 г.
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Любимец, Маджарово, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Минерални бани

Спортен клуб „Будо“ – Харманли спечели 3 златни, 1 сребърен и 2 бронзови медала от националния турнир по Кудо за Купата на Бургас.
В него участваха 120 състезатели от всички възрасти в две дисциплини – кумите и граплинг.
От Харманли и СК ”Будо” бяха 4 човека в двете дисциплини. Шампиони станаха Румен Стайков при юноши старша, Христо Демирев – юноши младша и Максимилиян Тодев – деца. Втори е Ивайло Димитров – юноши младша.
В дисциплината граплинг Румен и Ивайло също участваха и взеха трети места.
Този турнир харманлийци ще запомнят с изключително силното представяне на Стайков, който след контузия проведе 5 срещи и спечели първо място. Боецът е включен в националния отбор по кудо за Европейския шампионат в Рим (15-16 юни).
Другият участник в националния отбор при мъжете от Харманли е Джан Мустафов.
И на двамата им предстои сериозна подготовка, за което са необходими финансови средства.

Традиционният турнир за купа “Бургас” се проведе на 31 март в спортна зала „Никола Станчев“. В него взеха участие бойци от всички възрастови групи мъже и жени, а най-малкият състезател бе на 3 години и половина.
Организатори на шампионата бяха СК „БУШИДО Бургас“ и Община Бургас.