„Димитровград – 1947“ продължава за Купата на АФЛ

Веселин Тонев
От Веселин Тонев януари 31, 2024 07:19

• Момчетата на Георги Каменов надвиха „Харманли“ с 4:2 на техен терен при 3 градуса по Целзий

Третодивизионният  „Димитровград – 1947“ се наложи с 4:2 над състава на ФК „Харманли“ в мач от турнира за купата на Аматьорската Футболна Лига. Момчетата на треньора Георги Каменов бяха по-подготвени тактически, но в отделни части от мача и домакините не им отстъпваха на терена.

Мразовитото време не допусна добра игра, но пък това не се отрази на голмайсторите, които нанизаха цели 6 гола.

Гостите започнаха с бързи контри и още в 10-ата минута Димитър Алексиев откри своята голова сметка.

Футболистите от Харманли поизравниха играта и след бърза контра Павел Колев успя да върне статуквото.

Равенството не трая дълго и малко преди края на първата част Григор Георгиев в типичния си стил отново даде преднина на „Димитровград“ за 1:2.

Второто полувреме също имаше интрига. Таранът Алексиев отново вкара в самото начало, но непримиримите домакини не бяха доволни от развоя на срещата. Това си пролича видимо, когато Хакан Мустафа се възползва от пряк свободен удар и накара вратаря Янислав Георгиев да извади топката от мрежата си.

10 минути преди последният съдийски сигнал и резултат 2:3 това предвещаваше всякакъв развой. Гостите доста потрепериха, но в крайна сметка резервата Гочев успя да вкара гола на победата в 85-ата минута и така сложи край на спора.

Мачът мина в много коректен тон и точно ръководство на хасковската съдийска бригада, дали добро начало на новия футболен сезон.

Така „Димитровград – 1947“ продължава за Купата на АФЛ и в следващия кръг ще гостува на „Саяна“ в Хасково. Срещата ще се състои на 10 февруари от 14:00 часа.

ФК „Харманли – 1921“: Кузманов, Нейков, Св. Димитров, Русев, Борисов /77-Огнев/, П. Колев, Велев /53-Стойчев/, Пл. Колев /53- Иванов/, Георгиев, Бонев /46- Филипов/, Мустафа.

ФК „Димитровград – 1947“: Милев / 46-Ян. Георгиев/, Якуб, Чанев, Чаушев, Габ. Георгиев /52-Тодоров/, Гр. Георгиев /46-Матев/, Сантов /46- Дафинов/, Алексиев /65- Дамянов/, Илиев /46- Гочев/, Ахмед /52 – Йовчев/, Христов.

Голмайстори: 0:1 Д. Алексиев /10/, 1:1 П. Колев /27/, 1:2 Гр. Георгиев /40/, 1:3 Д. Алексиев /48/, 2:3 Х. Мустафа /81/, 2:4 Р. Гочев /85/.

Съдии: Димитър Андреев, Ив. Николов, Г. Димитров, ст. „Хеброс“ – 50 зрители.