С четири медала от две състезания се завърнаха шахматистите на Харманли

Сакарнюз
От Сакарнюз май 16, 2024 18:46

• Вестник „Сакарнюз“, бр. 19/1091, година XXl, 17 - май 2024 г.
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Любимец, Маджарово, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Минерални бани.

Четирима състезатели от Шахматен клуб – Харманли при НЧ „Дружба – 1870“ спечелиха медали от два турнира.
Даная Добрева се класира на втора позиция при момичетата до 11 години на I Детски шахматен турнир „Хаджи Димитър“, провел се в Сливен на 12 май.
Героги Георгиев стана трети в своята възрастова група при момчетата до 9 години в същото състезание.
В турнира участие взе и Валентин Господинов, който се представи много добре при момчетата до 11 години, но не успя да влезе в челната тройка.
Александра Тодорова взе златото при момичетата до 16 години на шахматния турнир Купа „Кирил и Методий“, провел се на същата дата в Казанлък.
Стефан Георгиев пък се окичи със среброто в същото състезания при момчета до 16 години.
В състезанието в Казанлък участва и Димислав Кръстев, който се подреди на четвърта позиция при момчетата до 12 години. Не му достигна много малко, за да стигне до бронза.