„Любимец – 2000“ пречупи с 5:0 борбен „Раковски“

Веселин Тонев
От Веселин Тонев март 22, 2023 10:41

• Талантът Здравко Пиличев  от „ОФК Хасково“ се отличи с 4 красиви гола срещу „Герганин извор“
  • За пореден кръг скъсаха мрежите в областта - 33 гола и нови два хеттрика

Станахме свидетели на нов рекорд в изиграните 6 мача от XVII кръг на Хасковската областна група. Цели 33 гола влетяха в мрежите на съперниците. Талантът Здравко Пиличев от „ОФК Хасково“ се отличи с 4 красиви гола срещу „Герганин извор“. Играчи на „Хеброс“ и „Свиленград“ пък добавиха нови два хеттрика. Това прави по над 5 попадения на мач, което доказва, че този сезон нивото на играта на нападателите е впечатляващо.
Фаворитът за първото място в областната група по футбол „Любимец – 2000“ постигна очаквана победа при домакинството си на „Раковски“, Ивайловград. В събота, играчите на президента Наско Сталев надвиха опонента си с 5:0, но този резултат не стана толкова лесно, както очакваха феновете дошли да наблюдават мача на стадиона. Разписаха се Динко Стефанов, Григор Георгиев – 2 и влезналият като резерва Сеид Себат, който пък замени голмайстора и капитан на отбора още в 38-ата минута заради контузия.
Независимо, че домакините вкараха цели 4 гола до почивката, тимът от Ивайловград показа борбен футбол и нито за момент не помисли, че може да се предаде без бой. Доста подмладеният тим на гостите бе воден от своите опитни играчи Валентин Кьосев, Стоян Делчев и Атанас Благоев, който пък остави сърцето се на терена.
Втората част премина равностойно. Както откри в началото, така защитникът Динко Стефанов вкара и в 90-ата мин. оформяйки крайното 5:0.
Нова изразителна победа постигна съставът на „Свиленград -1921“ като гост на „Саяна – 2“ в Горски извор. За успеха на гостите основен дял се падна отново на легионерите, които подсилиха отбора през пролетния сезон. На три пъти в 11, 22 и 43-а минута се разписа Андрей Атанасов. Своят задължителен гол вкара и Антон Огнянов.
„Лош терен, труден за игра. Независимо от това наложихме превес и си свършихме работата още през първите 45 минути“. Това сподели треньорът на свиленградчани Христо Гуджев. Младият специалист допълни още, че са дали възможност на всички млади играчи да вземат участие в срещата.
Цели 16 гола през уикенда видяха зрителите на ст. „Младост“. Първо в събота момчетата на Емил Ангелов от „ОФК Хасково“ премаза със 7:1 безизразния през този сезон „Герганин извор“. 4 гола написа на сметката си новопривлеченият през зимата от Златоград Здравко Пиличев, с два се отличи Стефан Инджов, а един постигна и Антон Желязков. Все пак голеадата завърши капитанът на гостите Станислав Колев, който вкара почетното попадение. 8 гола паднаха и във футболната неделя.
Съставът на „Хасково – 1922“ не остави съмнение в своето превъзходство и накара защитниците на „Сакарски спортист“ да вадят осем пъти топката от собствената си мрежа. Във вратата на тополовградчани два пъти се разписа Юсеин Сабри, а по 1 гол добавиха: Хилми Сезгин, Емил Николов, Недялко Петров, Христо Капитанов и Ахмед Халим. На всичко отгоре гостите си отбелязаха и автогол в 30-ата минута.
Интерес предизвикаха и срещите „Свиленград – 1921“ и „Арда – 1924“. Отборът от Кърджали се наложи трудно с 2:1 и така продължава да гони лидера „Любимец -2000“. В Харманли, местният „Хеброс – 1921“ се наложи над „Марица“, Симеоновград с 3:2. (видео репортаж) Гостите на два пъти повеждаха през първата част, но не така мислеше нападателят на „Хеброс“ Марко Марков, който направи хеттрик и спаси трите точки за домакините.