Новини от Хасковска област и Югоизточна България

Текст, снимки и видео от Хасковска област и Югоизточна България

„Винаги готов“ – спектакълът, който отнесе Камилата зад океана

3 минути
Театър „Отражение“ от Торонто триумфира на Международния фестивал в Тополовград
Победители, домакини и жури в обща снимка

Победители, домакини и жури в обща снимка

Статуетката „Златна камила“ стана притежание на Театър „Отражение“ от Торонто, Канада. Най-голямата награда от Международния фестивал – Тополовград 2025 бе присъдена на самодейците за спектакъла „Винаги готов“ от Николай Гундеров. Получиха я на тържествена церемония на сцената на читалище „Св. св. Кирил и Методий“, което бе домакин на проявата. Връчи им я актьорът Стефан Рядков, който бе част от журито.
Вечерта бяха раздадени много награди, осигурени от Министерството на културата, от Агенцията за българите в чужбина, от читалището, от общината и от спонсори (всички наградени – на стр. 8).
В празничната програма участваха мажоретките към читалището, които изненадаха със светлинно шоу и певицата Лили Личева.
Във финалната вечер на сцената на читалището се игра „Остани за закуска“, постановка на ДТ „Адриана Будевска“, Бургас. Романтична комедия прикова вниманието на публиката час и половина. За добрата си игра, тримата артисти Златко Ангелов, Никол Карабинова и Навид Афзали получиха награда картина на художника Иван Димитров.
Извън програмата на фестивала, от името на Богдана Костуркова, Иля Пепеланов, Диана Радева Стефан Рядков и журито на Международния театрален фестивал бе връчена награда „за впечатляващото творческо израстване на трупата на театъра в Тополовград и вдъхновяващо представление на „Лунатици“ и за празничното настроение, което създават и на този фестивал с таланта си и екипната работа”.
Господин Рядков изброи иманета на Вълчо Янев, Димитър Тодоров Петко Ятакчиев, Борислав Илиев, Мария Паскалева, постановъчн екип и актьорите Таня Стамова, Силвия Демерджиева, Петя Петрова, Росен Пурланов, Любов Узунова, Стамо Стамов и Илия Деведжиев, а след това им връчи непрозрачен плик.

Всички наградени може да видите тук.

Голямата награда на фестивала – престижната статуетка за втори път стана притежание на български самодейци, живеещи в Канада. През 2018 г. Арт Академия „Зад океана“ я получи за играта си в пиесата „Двубой“ по Иван Вазов, с режисьор Владо Диков.

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Verified by MonsterInsights