Бурен първи кръг и прекъснат мач в Черноочене

Веселин Тонев
От Веселин Тонев март 1, 2023 15:25

• Сини легенди дебютираха с голове, Веско Минев замесен в скандал, а феновете полудяха от кеф на Колодрума

Очаквахме интересно начало на сезона във футболното първенство на Област Хасково, но чак пък толкова бурен първи кръг не сме. Стартът на проблемите бе даден на мача между дубъла на „Арда“, Кърджали и „Хеброс“, Харманли, на стадиона в Черноочене. Там срещата бе прекъсната при резултат 0:1 в 26-та минута. В антигерой за домакините се изяви бившия национал Веселин Минев, който се саморазправя с капитана на гостите Петко Георгиев. За тези действия и двамата са изгонени, но свадата продължи и извън игралното поле. Намесиха се и двата отбора, което даде повод на съдията да прекрати мача.

На другия полюс пък станахме свидетели на невиждани емоции. Други двама бивши легенди на „Левски“ се разписаха в по два гола за своите отбори. Емил Ангелов – Бабангида обърна мача на стадион „Младост“, където се състоя хасковското дерби между „ОФК Хасково“ и „Хасково 1922“. Преди това Панайот Чолакидис откри резултата за госта, но през втората част символичните домакини се наложиха с 2:1. Те дори изпуснаха и дузпа.

Другата звезда, играл за сините Антон Огнянов пък вдигна на крака на два пъти феновете на Свиленград. Домакините се наложиха с 3:1 над „Любимец – 2018“. Новият играч, картотекиран наскоро, вкара от пряк удар в 23-та минута, а Христо Георгиев направи 2:0 в 26-та. Заралията вкара и втори гол в 78-та минута, като оформи победата на Свиленград. Момчетата на Христо Гуджев през този сезон дават сериозна заявка за добро бъдеще и мотив да се преборят с лидерите за едно от челните места. В техните редици дебют направиха още: Стефан Киков от Раковски, Андрей Атанасов от Първомай и Петьо Николов от Хасково.

До малка изненада се стигна на „Саяна-Арена“ в Горски извор. Там втората формация на домакините, водени от хасковската звезда от близкото минало Недялко Хубенов победи с минималното 1:0 състава на „Свиленград – 1921“. Голът на победата вкара в 17-та минута най-добрият на терена Хакан Мустафа. Същият изпусна още няколко положения. За гостите в игра през втората част се появи бившият играч на Димитровград Кристиян Митев, но  мерникът му изневери и гостите си тръгнаха победени.

Настроение за игра демонстрираха от състава на „Раковски“ при домакинството си на „Марица“, Симеоновград. След невероятното 8:1 през есента срещу „Сакарски спортист“, Тополовград,  ивайловградчани постигнаха втора поредна победа на своя стадион, след  като се наложиха миналата неделя с 2:0. Попаденията бяха дело на игралият дълго време в професионалния футбол Валентин Кьосев. Разписа се и Мариян Георгиев, който пък получи и единствения жълт картон.

Дисциплинарна и Спортно-техническа (СТК) комисии взеха своите решения през седмицата. СТК определи служебно 4:0 в полза на “Хеброс -1921“. Веселин Минев от „Арда 2“ е наказан за 4 мача, а Петко Георгиев от „Хеброс – 1921“ за 2 мача по чл. 22 от Наредбата на БФС.
Дисципът обръща сериозно внимание на „Арда“ за осигуряване на надеждна охрана за в бъдеще, а отделно от това, клубът се наказва с последно предупреждение за лишаване от домакинство.