Автогол даде победата на дербито в Града на Белоногата

Веселин Тонев
От Веселин Тонев май 21, 2024 10:54

• От БФС връчиха купата за третото място на капитана на символичните домакини

Новакът ФК „Харманли“ се наложи над автентичния ФК „Хеброс – 1921“ с 2:0 пред 200 зрители в последния кръг на Областната футболна група. Мачът бе напълно равностоен до 81-ата минута, когато силен удар към вратата на гостите се отби нелепо в резервата на „Хеброс“ Златомир Йорданов и влетя в мрежата за 1:0. Това даде криле на „Харманли“ и само след 3 минути резултатът бе удвоен от голмайстора Хакан Мустафа, който отбеляза 18-тия си гол в гълъбовия екип.

Феновете станаха свидетели на приятелски двубой изпълнен с много добри изпълнения и най-важното надделя феърплеят.

След края на мача БФС награди ФК“ Харманли“ със спечелването на третото място в първенството, където вторият ОФК „Хасково“ и първият ФК „Свиленград“ бяха вече известни.

ФК „Свиленград“ направи сериозна подготовка за предстоящия бараж, след като в събота на стадиона в Черноочене в мач от последния кръг  просто разби с 5:1 домакините от „Върбица“ /Бенковски/. Точни за победата бяха Емилиян Зотев, Юлий Шекеров, Здравко Запрянов, Антон Огнянов и Ясен Димов, а за символичните домакини се разписа Джанер Хасан.

В другото дерби в града на дините, „Любимец – 2000“ се наложи като гост над „Любимец – 2018“ с 3:1. Домакините поведоха с нов гол на Данчо Милков /той вкара и миналия кръг в Свиленград/, а това стана в 18-ата минута. Само 6 минути след това обаче Николай Аргатов изравни и с него той стана победител при голмайсторите в надпреварата. В последната минута на първата част символичните гости успяха да обърнат развоя на мача, а това пък направи Димитър Димитров от „Любимец – 2018“, който си вкара автогол за 1:2.

През втората част двата отбора играха равностойно, но в 50-ата минута чрез Пламен Нанев – „Любимец – 2000“ затвърди успеха с 3:1 и четвъртото място с 46 точки.

В последния двубой от кръга игран в неделя в Горски извор, „Хасково – 2022“ се наложи с 2:0 над домакините от „Саяна – 2“. Точни за гостите бяха Ивайло Костов в 9-ата и Едвин Байрям в 81-ата.

До самия край на първенството Дисциплинарната и Спортно-техническата комисия трябва през тази седмица да решат казусите с не играния мач между „Любимец – 2018“ и „Върбица“ от 12-тия кръг, както и прекратения двубой между „Хасково 2022“ и “Харманли“ от 21-я кръг.