Веселин Тонев
От Веселин Тонев септември 27, 2023 07:40

• Уникален гол от 30 метра подари победата на "ОФК Хасково"
  • Емил Ангелов – Бабангида с нов хеттрик на стадиона в Любимец

Съставът на „ОФК Хасково“ постигна трудна домакинска победа с 3:2 над новака в областната група Харманли. Още в самото начало на срещата Кирчо Крумов откри резултата, а малко по-късно опитният нападател вкара и втори гол за 2:0. Така завърши полувремето, а мача се игра на 33-градусова температура. Независимо от това той бе оспорван до самия край. За това допринесоха гостите, които за миг не се отчаяха, а напротив започнаха настъпление към вратата на хасковлии. Момчетата на Теодор Нейков стигнаха до изравняване. Най-напред в 80-ата минута се разписа Димитър Кючуков, а 3 по-късно Пламен Колев изравни. Това обаче не бе краят. С уникален гол от 30 метра Ахмед Рамадан подари победата на „ОФК Хасково“.

Победа постигна и другият хасковски тим в групата „Хасково – 2022“. Момчетата на Емил Ангелов – Бабангида отново се насладиха на майсторството на своя треньор, който забоде цели 3 гола във вратата на домакините от „Любимец 0 2018“. Мачът бе под диктовката на гостите и завърши 4:0. Карето от голове оформи другият голаджия на тима Юлий Шекеров.

На стадиона в Харманли, местният „Хеброс – 1921“ замалко да изпусне победата срещу „Раковски 1923“. Гостите от Ивайловград поведоха с 0:2 с попадения на Димитър Дюлгеров в 44 и 49-ата минута. Домакините се разиграха половин час преди края и успяха да обърнат негативния за тях резултат. Резервата Валентин Георгиев намали в 65-та минута, а другата резерва Мирослав Мирославов изравни в 82-ата.

Не бяха минали и 60 секунди, когато головата машина на „Хеброс“ – Марко Марков напомни за себе си и с нов гол донесе успеха на своя отбор.

В село Срем състава на „Любимец – 2000“ се наложи категорично с 0:9 над домакините от „Сакарски спортист“.

На стадиона в Перперек, символичния домакин „Върбица“, Бенковски се наложи категорично над дубъла на „Саяна“  с 5:1.

Не се яви за срещата си в Свиленград съставът на „Марица“ и загуби служебно.