Отличници на три стадиона в областта

Веселин Тонев
От Веселин Тонев април 27, 2023 09:25

• „Хасково - 1922“, „Саяна - 2“ и „Свиленград - 2022“ вкараха по 6 гола във вратите на съперниците в изминалия кръг

Три отбора от областната група по футбол получиха отлични оценки в изминалия 21 кръг. Шестиците станаха достояние на „Хасково – 1922“, „Саяна – 2“ и „Свиленград – 2022“, които вкараха по 6 гола във вратите на своите съперници. Разликата е в това, че тимът на „Свиленград – 2022“ го прави за втори пореден път като гост, а останалите го постигнаха у дома си.

На стадиона в село Срем, след тотално превъзходство, футболистите на Христо Гуджев разгромиха като гости с 6:1 отбора на „Сакарски спортист“, Тополовград. Двубоят се проведе на чудесно подготвеното игрище в съседното село, поради ремонт на стадиона в Тополовград. С нов хеттрик се отличи Емилиян Зотев /42, 58 и 63-а минути/, два гола добави Андрей Атанасов в 4-ата и 45-ата, а се разписа и Христо Георгиев в 19-ата минута.

Трета поредна победа постигна състава на „Саяна – 2“. След 3:0 при гостуването си на „Герганин извор“, момчетата на треньора Недялко Хубенов направиха още две победи на своя стадион в Горски извор. Първата преди седмица над „Сакарски спортист“ с 5:1, а изминалата неделя те надиграха и „Раковски“ с 6:0. С хеттрик се отличи Хакан Мустафа, а още три попадения добавиха Ангел Вълчев, Иван Русев и Алекс Делимоллов.

Другият от трите отличника е „Хасково – 1922“, който размаза с 6:0 тимът на Марица от Симеоновград. На стадион „Младост“, на два пъти в 60 и 63-ата минута мрежата порази Велин Желязков, а по един гол добавиха Хилми Сезгин, Кирчо Крумов, Ивайло Инджов и Панайот Алексидис.

Нападателят на „Хеброс“ , Марко Марков вкара три гола за победата на своя тим с 3:1 при гостуването си на  „Свиленград 1921“ на стадион „Колодрума“. Резултатът можеше да бъде още по-категоричен в полза на гостите, но те пропиляха още куп възможности за гол.

Харманлийци поведоха още в 8-ата минута с гол на Марков. Пак той отбеляза за 2:0 в 30-та минута. До края на полувремето гостите можеха да отбележат още 4-5 попадения, но вратарят на „Свиленград 1921“ Милен Вангелов се справи с опасните положения.

В самия край на полувремето след разбъркване в наказателното поле Владимир Боянов върна един гол.

И през второто полувреме „Хеброс“ пак бе по-добрият отбор. За разлика от стихийната и разпокъсана игра на домакините, гостите нападаха по-комбинативно и опасно. Логично се стигна до трето попадение, дело отново на Марко Марков.

Припомняме, че два от мачовете бяха отложени: „ОФК Хасково“ – „Любимец 2018“ и „Герганин извор“ – „Арда 1924-2“. Те ще се изиграят по-късно.