Мълнии спряха мачове в Горски извор и Харманли

6 минути
Срещите между „Хеброс – 1921“ – „Сакарски спортист“ и „Саяна II“ – „Свиленград II“ ще се доиграват допълнително
Мълнии спряха мачове в Горски извор

Природата изигра лоша шега на футболисти и съдии в изминалия 4-ти кръг в Хасковската областна група. Две от срещите между „Хеброс – 1921“ – „Сакарски спортист“ /1:0/ и „Саяна II“ – „Свиленград II“ /0:1/ бяха прекратени и ще се доиграват допълнително.
Мотивите на длъжностните лица бяха изключително силните мълнии, които съпътстваха проливния дъжд в неделя. В Харманли изиграха 45 минути и резултатът бе 1:0 за „Хеброс – 1921“ с гол на Димитър Неделчев в 38-ата минута.
В Горски извор това стана в 26-ата минута при резултат 0:1 с гол на Иван Русев в 4-ата минута.
Сега Спортно-техническата комисия трябва да решава ребуса, кога и как ще се доиграят двата мача.
В събота се състоя и хасковско дерби между новака „Старско“ и лидера в класирането „Хасково“. Получи се добър мач, гонитба в резултата, но момчетата на треньора Живко Иробалиев показаха по-голяма издръжливост и спечелиха с 5:2. За символичните гости точни бяха резервата Сеид Себат – 2 гола, Ерен Емин, Кирчо Крумов и Иван Калинов. За „Старско“ се разписаха Беркай Дуран и Ерен Хасан.
В Симеоновград пък домакините от „Марица“ вкараха 4 безответни гола на гостите от „Раковски – 1923“, Ивайловград. От своя страна пък съдиите показаха първите 3 червени картона от началото на този сезон.
На своя стадион „Любимец – 2018“ не можа да намери сили да се противопостави на „Харманли“ и инкасира половин дузина голове за крайното 0:6.
В другата среща между „Бригада – 2010“ и „Любимец – 2000“, която се игра на ст. „Младост“ в Хасково гостите се наложиха с 5:2.
Може би ще попитате защо „Бригада 2010“ не игра на стадион „Раковски“? Тук потърсете отговора в общинския съвет в Димитровград, който им забрани да играят в град, който има 6 затревени терена и два стадиона. Уви!

Ето програмата за 5-тия кръг 5 октомври, събота, от 16:00 ч.: