Завърши най-оспорваното първенство на Област Хасково

Веселин Тонев
От Веселин Тонев май 29, 2023 19:45

• “Любимец - 2000“ стана шампион без загуба, капитанът на тима Григор Георгиев – голмайстор с 32 гола
  • БФС раздаде купи и медали на мъжете и подготвителната група в Любимец

Няма да е пресилено ако кажем, че през изминалия уикенд завърши едно от най-оспорваните футболни първенства през последните 10 години в Област Хасково. Цели 14 отбора започнаха надпреварата, а впоследствие се отказаха „Топлика“, Минерални бани и „Герганин извор“, Бисер. Това в никакъв случай не повлия на изпълнените с очаквания над 160 мача и през двата сезона. Първи без загуба заслужено стана съставът на „Любимец – 2000“, който спечели купата и медалите на БФС за сезон /2022-2023 година/. В изиграните 182 мача бяха отбелязани общо 687 гола – рекорд за групата.

В последният си двубой като домакини, момчетата на треньора Тошко Йорданов победиха трудно с 3:2 „Саяна – 2“. Гостите изобщо не бяха дошли де се предават без бой и го доказаха през целия мач. Като в най-хубавите си години като шампион с „Локомотив“, Пловдив, в Хасково и „Дунав“, Русе игра ветерана Недялко Хубенов.

Играещият треньор на „Саяна“ не спря да атакува и да помага на младоците Хакан Мустафа и Иван Русев. Резултатът бе открит едва в 40-та от нападателя на домакините Сеид Себат, но само след 180 секунди опитния Станимир Симеонов изравни.

Втората част предложи по-атрактивен футбол и чрез Григор Георгиев в 50-та и Атанас Карчев в 60-та минута, любимчани постигнаха комфортна преднина от 3:1.

Не така мислеха опонентите им от Хасково, които на свой ред пропуснаха няколко чисти положения за гол. Всъщност такъв дойде в 88-та минута, след бомбен шут на Иван Русев, който само оформи крайното 3:2 за „Любимец – 2000“.

След края на мача домакините бяха подготвили тържество и за детските си формации. Те разрязаха голяма торта, отвориха шампанско и ознаменуваха подобаващо крайния си успех. От клубното ръководство научихме, че отборът ще участва в баражите за място в Трета лига.

Интересен двубой се получи на „Колодрума“, където местният „Свиленград – 1921“ и „ОФК Хасково“ завършиха 2:2. Престижно реми за домакините, които губеха на полувремето с 0:2. В началните минути играта бе равностойна. През втората част обаче свиленградчани тръгнаха да търсят гола. Те го намериха 10 минути преди края когато Аврам Янков намали, а малко преди края успя и да изравни с удар от 30 метра. В 70-ата Станимир Ангелов от Хасково получи директен червен картон и остави своите с играч по-малко.

За първи път „Любимец – 2018“ посрещна гостуващ тим на свой терен. Сефтето на домакините се оказа ползотворно и момчетата на Костадин Кючуков надвиха със 7:3 състава на „Раковски“, Ивайловград. За домакините хеттрик направи Божидар Христов, с по два гола се отчетоха Ангел Балабанов и Радостин Колев. Мариян Георгиев, Манол Георгиев и Николай Деликостов бяха точни за Раковски 1923.

В Харманли, отборът на „Хеброс – 1921“ стигна до победа над „Сакарски спортист с 3:1“. И трите попадения бяха дело на нападателя Марко Марков, който с поредния хеттрик закръгли сметката си на 16 точни попадения. За гостите в 62-ата минута се разписа Иван Кръстев Иванов, който отново доказа, че е пример за всички млади в отбора (видео репортаж)