Иван Атанасов
От Иван Атанасов юни 9, 2024 06:50

• Вестник „Сакарнюз“, бр. 22/1094, година XXl, 07 - 13 юни 2024 г.
  • Излиза всеки петък в общините: Харманли, Тополовград, Любимец, Маджарово, Симеоновград, Свиленград, Ивайловград, Минерални бани.

Братята Георги и Тенчо Жекови представиха достойно страната ни на трудно състезание във Франция. Европейското първенство по планинско бягане на дълга дистанция се проведе в град Анеси и се бягаше из френските Алпи. То бе от 31 май до 2 юни, а стартът на българите бе на 1юни.
Георги завърши 46-и от 83 атлети, с резултат 6 часа 1 мин. и 58 сек., а брат му Тенчо Жеков – 55-и за 6:13:51.
Третото момче в българския отбор бе Йордан Тодоров, който се класира 57-ми с време 6:24:58 мин.
Тримата бягаха на 58 км с 3500 метра положителна денивелация.
С този резултат отборът на България зае 14-то място.
„Беше тежко трасе, имаше много кал и много стръмни участъци. Успяхме да направим прилично бягане, което ни нареди в средата на класирането”, сподели за „Сакарнюз“ Георги.
В цялото състезание взеха участие 595 атлети от 30 държави. Те бяха разпределени в три дисциплини, три дистанции.
Следващото състезание на двамата гранични полицаи от Харманли ще е на 21 – 23 септември, 2024 г., в Банско, където за осми път ще се състои планински ултрамаратон Pirin Ultra.