Текст, снимки и видео от Хасковска област и Югоизточна България

„Хасково“ и „Любимец – 2000“ вървят без грешка

9 минути
Първа победа на „Сакарски спортист“ като гост над „Марица“ в Симеоновград

Лидерите в Областната група – „Хасково“ и „Любимец – 2000“ продължават с победите и след 5-тия кръг. Така кръга завърши с 22 отбелязани гола, 3 реализирани дузпи и 2 червени картона.
На стадион „Младост“ момчетата на треньора Живко Иробалиев в събота спечелиха с 4:0 над „Бригада – 2010“ от Димитровград. Тя, победата обаче не дойде никак лесно, а първият гол падна едва в 53-ата минута. Точен за успеха бе Павел Кочев. Само след 15 минути домакините удвоиха резултата от дузпа чрез Константин Гочев. До този момент „Бригада“ изобщо не изглеждаха като обречени, те имаха на три пъти своите шансове да намалят, но точността им изневери. Спокойствието на Хасково даде опитния Кирчо Крумов, който влезе като резерва и вкара своя осми гол в надпреварата. В самия край 4:0 оформи Егемен Сабри.
Другият водач в таблицата „Любимец – 2000“ победи с 2:1 на свой терен състава на „Саяна II“. За домакините се разписаха Петър Петров и Теодор Кьосев, като последният вече има 6 попадения в актива си. Гостите вкараха почетен гол и намалиха резултата в 48-ата минута чрез Ивелин Боев, но само това успяха да сторят.
Без изненада мина мача между „Харманли“ и „Старско“. Местният тим победи заслужено с 4:1 и макар, че има мач по-малко вече диша във врата на лидерите.
Интересни мачове се получиха в неделния сеанс. Първа победа като гост постигна отборът на „Сакарски спортист“ от Тополовград. Това стана, след като сакарци се наложиха с 0:1 над „Марица.“ Мачът се състоя в Симеоновград и стана част от панаира в града и народните борби, които там са традиция. Голът за гостите вкара Станимир Велков.
Завързан мач се състоя на стадион „Колодрума“ където дубълът на Свиленград едва стигна до равен 7 минути преди края. Момчетата на Петър Кръстев поведоха в 28-ата минута чрез Валери Христов, но през второто полувреме отборът на „Хеброс – 1921“ направи пълен обрат в резултата. Точен от дузпа бе Александър Желязков в 68-ата минута, а 6 по-късно се разписа и Валентин Георгиев за 1:2. Голът на успокоението за домакините вкара резервата Илиян Иванов в 83-ата минута на дербито.
Първа победа през новия сезон записа и „Любимец – 2018“. Футболистите на Костадин Кючуков надделяха като гости с 4:1 над „Раковски – 1923“ в Ивайловград. С два гола се отличи Даниел Ганев, разписаха се още Стилиян Николов и Борислав Христов. За домакините точен бе Николай Деликостов.