Новини от Хасковска област и Югоизточна България

Текст, снимки и видео от Хасковска област и Югоизточна България

Как ще се похарчат 47 милиона на данъкоплатците ще обяснява днес кметът на Харманли

2 минути
За 17:00 часа е обявено обществено обсъждане на проекта за бюджет на общината за тази година. То ще се състои в Културния център.

Как ще бъдат похарчени 47 279 764 лева през финансовата 2025 година ще обяснява днес кметът на Харманли Мария Киркова. За 17:00 часа е обявено обществено обсъждане на проекта за бюджет на общината за тази година. То ще се състои в Културния център.

Събитието е публично и всички, които са недоволни или имат идеи как парите могат да се разпределят по-справедливо могат да си кажат мнението от мястото на събитието, а не във Фейсбук. 

На сайта на общината е публикуван само част от бюджета, а от общите цифри не става ясно точно къде ще са харчовете.

Парите, предвидени за събиране от местните данъкоплатци са 19 921 013 лева. Те ще бъдат прибрани от имуществени и други местни данъци, от такси, глоби, концесии, от наказателни лихви.

От тях за чистотата в общината са отделени 3 675 000 лева.

Ще купуват фотоапарат за 5 000 лева.

Отделят 28 780 лв. за водоизточник на стадион „Хеброс“.

За климатици за хижа „Синия връх“ са отделени 13 300 лева.

Предвиден е текущ ремонт на сцена и алейна мрежа в Градска градина за 100 000 лева.

Отделени са пари за основен ремонт на съществуваща водопроводна мрежа и сградни отклонения по няколко улици.

Приходи за делегирани от държавата дейности са 27 358 751 лв. Това са средствата предимно за училищата.

 

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Verified by MonsterInsights