Ветеран стана първенец по тласкане на гюле в Пловдив

От Милена Митева юли 3, 2019 07:41

Спортистът от Харманли Кольо Налбантов се завърна от европейската столица на културата с първо място.
Той участва в състезание за ветерани в Пловдив и се съревновава във възраст 70 – 75 години. Първото място на стълбичката господин Налбантов зае, след като тласна гюлето на 10,55 метра. Той подобри резултата от предишно състезание в София, който е 9,88 метра.
С успехите си от тази надпревара спортистът влиза в топ 3 за най-добри постижения в страната за тази възрастова група.
Състезателят от Града на Белоногата стана втори по хвърляне на копие. От неговите ръце то прелетя на 25,68 метра.
В момента лекоатлетът се готви за Балканиада в Букурещ, Румъния, която ще се състои от 19 до 23 септември.
Още няколко спортисти от същия град постигнаха дори резултати на Национален шампионат по лека атлетика за юноши и девойки под 18 години. Силвия Георгиева от СКЛА „Хеброс“ завоюва сребърен медал по хвърляне на копие. Лекоатлетката направи лично постижение от 37,29 метра и стана на второ място в крайното класиране.
Божидар Саръбюков се класира шести на скок височина с 180 см, който опит изравни личния му резултат.
Денис Мосхин е на същата позиция при хвърляне на копие. Резултат от 39,91 метра се оказа доста по-нисък от предходните му.
Стела Гешева стана девета на скок височина с 150 см.
“Всички лекоатлети се представиха достойно, имайки предвид голяма конкуренция”, сподели треньорът Димитър Карамфилов. В състезанието участваха 1 100 участници от над 120 клуба от цялата страна.
На спортистите им предстоят две тежки надпревари. Първата ще бъде в столицата на седмобой за юноши и девойки под 18 години, а следващата – Републиканско до 16 години.