Трима спортисти станаха гордост за Харманли

От Милена Митева март 5, 2016 10:52

• Вестник Харманлийски НОВИНИ, брой 9/651, година XIV, 3- 10 март 2016

Шестокласникът Иван Ганчев от ОУ “Иван Вазов“, Харманли, спечели златото от Държавен личен шампионат за момчета и момичета по джудо в София. Състезанието се състоя на 28 февруари в столицата в малката зала на Арена „Армеец“. Надпреварата е организирана от Българската федерация по джудо. Възпитаникът на Георги Георгиев и Васил Димитров от хасковския клуб по джудо се състезава в категория до 60 кг. Той игра 5 срещи, от които 4 спечели с ипон, включително и финала.
За конкуренцията момчето от Харманли коментира: „Добри са, но за мен няма конкуренция, аз тренирам всеки ден по 3-4 часа и ги размазах“, сподели шампиона.
„Тренирам от две години джудо. Имам вече пет медала от които три златни“, гордее се спортистът. „Нашият клуб в Хасково има повече от 40- годишна история и традиции в джудото и винаги е бил от водещите клубове в страната“, допълва момчето.
Още двама състезатели станаха гордост на Харманли.
Росен Карамфилов, който се състезава за КЛАСА, стана шампион на диск при мъжете за
8-ми пореден път. През втория ден на шампионата за хвърляния – „Зимно първенство“ в Балчик, Карамфилов се доближи до 50-метровата граница. Шампионският му опит бе четвъртият  – 48.97 м.
Най-добрата спортистка за 2015-а харманлийката Габриела Петрова записа първия си старт за сезона на троен скок. На балканските игри в зала в Истанбул атлетката скочи 14.32 м още в първия опит. С това Петрова се изравнява с четвъртото си най-добро постижение в света за сезона.