„Топлика“ спря победния рейд на първия в таблицата

Сакар нюз
От Сакар нюз октомври 28, 2017 10:48

„Топлика“ спря победния рейд  на първия в таблицата

Мин. бани | Веселин Тонев |

Отборът на „Топлика“ нанесе първа загуба на лидера в ОФГ – Хасково – „Герганин извор“ в неделното дерби.
През първата част по-чисти положения имаха гостите, а най-фрапиращият пропуск направи играчът на бисерчани с номер 100 на гърба си – Владимир Василев. Халфът остана сам пред вратаря, но подцени ситуацията и я прати в ръцете му.
През второто полувреме в игра за „Топлика“ се появи Иван Калинов и се разписа за 1:0 в 56-ата минута.
Макар и с първо поражение в първенството, „Герганин извор“ остава на върха с 19 точки. Интригуващ мач изиграха отборите на „Раковски“ и „Свиленград – 1921 II“ в Ивайловград. Местните запалянковци предпочетоха да напълнят стадиона вместо да гледат “Левски” и ЦСКА. Домакините бяха на 10 минути от първа точка в първенството, но не успяха да я вземат. „Раковски“ изпусна 5 стопроцентови възможности. Футболистите на „Хасково 1957“ вече дишат зад врата на водача, след като победиха като гости с 4:1 „Любимец“. „Стамболово“ и „Хеброс“ завършиха 2:2, а АФК „Хасково“ размаза с 4:1 гостуващия „Тунджа“.