„Свиленград загуби първата си среща от „Левски“

Admin
От Admin август 11, 2014 13:07

„Свиленград – 1921“ загуби с 0:1 гостуването си на „Левски“ – Карлово, в мач от първия кръг на Югоизточна „В” група, сезон 2014/2015. Срещата се игра пред около 500 души започна много добре за „митничарите” и още във втората минута резултата можеше да бъде открит, но капитана на „Свиленград 1921“ – Иван Ангелов не успя да вкара от чиста позиция.

В 24-та минута нападател от Карлово бе изведен очи в очи с вратаря на „митничарите” Милен Вангелов, който се хвърли да спаси топката, футболиста на домакините падна лесно, а главния рефер отсъди спорна дузпа за „Левски“. Резултатът бе открит след добро изпълнение на 11 метровия удар.

От 25-та минута до края на срещата футболистите на Левски Карлово не играха футбол и пречиха също и на „Свиленград – 1921“ да го направи, след като след всяко единоборство играчите на домакините падаха на тревата и бавиха играта, това се случи не два или три пъти, а много повече. Така играта се накъсваше, и двата отбора не можаха да създадат много интересни ситуации. Едва през втората част в последните минути „митничарите” изпуснаха да изравнят резултата, след центриране от ъглов на Петьо Димитров, топката бе засечена с глава от капитана Иван Ангелов, но сантиметри го разделиха от изравнително попадение.
В срещата много добре се включи 15 годишния юноша – Христо Димитров, който влезе като резерва. Добре се представиха 17-годишните титуляри Йордан Лозанов и Чавдар Иванов.

Следващата седмица „Свиленград – 1921“ е домакин на Димитровград във втория кръг на Югоизточна „В” група, срещата е на 16 август от 18:00 часа.