„Свиленград“ победи „Спартак“ с класическото 3:0

Даниел Делчев
От Даниел Делчев септември 15, 2014 12:23

• До почивката "митничарите" водиха с 2:0.
  • Любомир Александров вкара третия гол

„Свиленград -1921“ победи „Спартак“ Пловдив с 3:0 в мач от 6-ти кръг на Югоизточната „В“ група пред около 300 зрители на стадион „Колодрума“. Още в началните минути „жълто-зелените“ притиснаха своя съперник и първият гол падна в 12-та минута след центриране на Петьо Димитров в наказателното поле. Там Любомир Александров отправи прехвърлящ удар към вратата на гостите и с глава Анастас Попов засече топката за 1:0 в полза на „Свиленград“. При вторият гол Петьо Димитров центрира към наказателното поле и там след лошо изчистване на защитник на „Спартак“, топката попадна във Владислав Ямуков, а той със странична ножица препарира вратаря на гостуващия отбор.

До почивката „митничарите“ водиха с 2:0.

През второто полувреме „жълто-зелените“ направиха резултата класически. След добра атака, преминала през Йордан Лозанов и Петьо Димитров, топката бе много добре насочена към Любомир Александров, а той с удар от 5 метра не остави шанс на вратаря и така се оформи крайния резултат 3:0.

В последните 10 минути на срещата влезнаха юношите Костадин Желев, Христо Димитров и Мирослав Георгиев, който направи дебют в този двубой.

В следващия кръг „Свиленград -1921“ гостува в Нова Загора срещу местния отбор „Загорец“. Срещата е на 20-ти септември от 17:00 ч.