Спортисти от „Хеброс“ на челни места след републиканско състезание

От Милена Митева декември 1, 2019 11:11

• Вестник „Сакарнюз“, #44/173, 29 - 5 ноември 2019 г.

Лекоатлетите на СКЛА „Хеброс“ – Харманли заслужиха челни места от втори кръг на атлетическата лига „Го кидс“. Възпитаниците, които записаха най-големи успехи в тази надпревара са Симона Георгиева и Божидар Саръбоюков.
Георгиева завоюва златен на 60 метра с убедителна победа от 8,12 сек над съперничката си от „Ботев“ – Пловдив. На скок дължина спортистката от Града на Белоногата отново се съревновава със същата конкурентка. Тя записа успешните 5,00 метра, но разлика между двете бе 4 сантиметра, с което си размениха местата в това класиране.
Божидар Саръбоюков записа успехи за златен медал в скока на дължина с резултат 6,11 метра. Момчето стана на второ място на 60 метра с препятствия.
Станислав Колев е със сребърен медал след като участва в 60 метра препятствано бягане. На същата позиция бе Иванина Иванова.
Габриела Георгиева се окичи с бронзов медал след успешен скок на дължина.
От по-малките по възраст спортисти най-добре се представи Марая Христова. Тя е със две сребърни отличия за 60 метра гладко бягане и скок от място. Димитър Ангелов заслужи сребърен медал на 60 метра гладко бягане.
Ангел Атанасов взе своя дебютен медал – бронзов в същата дисциплина.
Десислава Георгиева е четвърта на скок от място с 2,15 метра. Един сантимтър я раздели от медалите.
Радослав Тодоров скочи 4,36 метра при скока на дължина и това му донесе бронзово отличие. Резултатът на Ивомир Иванов е 4,30 метра. И двете момчета загубиха преднина в последните си опити.
Треньорите Димитър Карамфилов и Иван Еджиев са доволни от представянето на децата, въпреки трудните условия при които се подготвят на открито.
В тази надпревара участваха над 800 деца. „Хеброс“ участва с 23 състезатели.
Следващото състезание ще бъде на 21 декември, събота в „Асикс Арена“. Тогава ще се проведе трети кръг от веригата, а на него ще се съревновават състезателите с най-големи шансове за успех в генералното класиране.