Симеоновградски борци с първи медали за годината

От Милена Митева февруари 25, 2020 09:51

Симеоновградски борци с  първи медали за годината

Борците от спортен клуб по борба „Вълко Костов“ – Симеоновград, спечелиха първите си медали за годината.
Двата бронзови медала бяха завоювани от Държавно лично първенство за момичета и кадетки, което се проведе в Горна Оряховица със 136 участници от 56 клуба.
В категория 36 кг Жулиета Панкова спечели бронзов медал. В спора за него тя надви състезателка от Долчен Чифлик, Варна. През миналата година този талант на симеоновградската борба бе приет в спортното училище в Хасково, но поради невъзможност на родителите да я издържат остана да се бори за родния си град. Панкова е многократна медалистка от Републикански първенства.
Другата симеоновградска надежда Минка Розалиева се класира с бронзов медал, надвивайки представителка на „Левски“, София, в категория 66 кг. Преди 2 години тя се състезава в категория до 33 кг.
В категория до 46 кг Клаудия Колева тръгна с победа над състезателка в град Оряхово. Според треньора Росен Бонев предишна травма е попречила боркинята да се изкачи на по-челно място в таблицата на успеха.
Тя останала в осмицата, където носи точки за клуба.