Симеоновград с две шампионки на плажна борба

Ива Вангелова
От Ива Вангелова септември 8, 2016 03:47

Симеоновград с две шампионки на  плажна борба

• Вестник Сакарнюз, брой 15/ 2-8 септември 2016 година

Димитринка Сергеева и Минка Пашова доказаха високата си класа на международен турнир в Шкорпиловци. Двете състезателки на спортен клуб „Вълко Костов“ – Симеоновград, завоюваха два златни медала на състезанието по плажна борба, който се проведе на централния плаж, до курортното селище.

Талантливата Минка постигна 3 чисти победи, а на самия финал само за 30 секунди победи представителката на домакините Виктория Дянкова.
Злато завоюва и балканската вицешампионка на Симеоновград Димитринка Сергеева, която участва във възрастова група кадетки до 46 кг. На финала тя победи с туш представителката на спортен клуб „Камчия“ – Антония Иванова.
Двете боркини бяха водени от личния си треньор Росен Бонев.
Вирус тръшна другата сигурна медалистка Клаудия Колева, която също бе готова за призовата тройка в нейната категория.
Турнирът в Шкорпиловци се провежда за пета година и е залегнал в календара на Българска федерация по борба. В състезанието тази година участваха общо 130 участници от всички възрастови групи и отбори само с покани. Сред тях бяха „Берое“ – Стара Загора, Варна, Ловеч, Горна Оряховица, Дългопол, Гроздево, Руен и домакините от „Тича“ – Долен Чифлик.
На 27 август от спортния клуб по борба участваха и в големия събор по народни борби край село Иглика. На него Стивън Христов стана шампион при децата в категория до 40 кг, надвивайки представители на Созопол и Елхово.