Шахматисти спечелиха златна купа от турнир

Сакар нюз
От Сакар нюз март 27, 2018 05:24

Със златна купа се завърнаха малките шахматисти на НЧ „Дружба – 1870“ – Харманли от четвъртия турнир „Свобода“. Той се проведе в Раднево на 10 март.
Осемгодишният Валери Петков стана първи в своята възрастова група и грабна купата на първенството сред 24-ма участници. Той завърши с 6 точки от 7 възможни, без нито една загуба. Талантливото момче има 5 победи и 2 ремита. Освен купата Валери получи медал, грамота и мобилен телефон.
Останалите състезатели на харманлийския шахматен клуб се състезаваха във възрастовите групи до 10 и до 12 години. Те не успяха да се класират в челните места.
Общо 78 бяха участниците в турнир „Свобода“.
“Малките ни шахматисти се справят чудесно, като се има предвид, че клубът съществува от октомври 2016 г. Реално е най-младият клуб и с най-малко опит сред останалите участници в турнирите, в които харманлийските шахматисти са играли”, споделя във Фейсбук, треньорът им Валентина Димитрова.

Малките състезатели спечелиха и награди от турнира  „3-ти март“ и се проведе в Спортна зала – Свиленград.