Шахматисти спечелиха четири медала от турнир

Сакар нюз
От Сакар нюз март 11, 2018 20:57

С един сребърен и три бронзови медала се завърна от турнир по шахмат клубът към НЧ „Дружба – 1870“, с ръководител Валя Димитрова. Състезанието бе за купа „3-ти март“ и се проведе на връх националния ни празник в Спортна зала – Свиленград.
Стефан Георгиев от харманлийския клуб се бори за първото място в своята възрастова група – до 10 години. Той завърши с равни точки срещу шахматист от свиленградския клуб и според регламента играха и партия блиц, за да бъде определен победителят. Младият шахматист загуби 5-минутната партия.
Други от състезателите на харманлийската школа, завърнали се с медали, са Лора Стайкова – трето място в групата до 8 години, Александра Красимирова – също трето място в групата до 10 години, и Антония Грозева, която спечели бронзов медал при 14-годишните.
За седма поредна година ръководителят на свиленградския шахматен клуб – Георги Станев, организира турнира по повод освобождението на страната ни от османско владичество.
На 10 март на малките шахматисти им предстои още едно състезание в Раднево.