Шахматисти донесоха три медала от Пловдив

Сакар нюз
От Сакар нюз декември 13, 2019 10:41

Шахматисти донесоха  три медала от Пловдив

С три медала се завърнаха харманлийските шахматисти от Третия шахматен мемориал „Легендарните пловдивски треньори“, който се проведе в неделя, 8-ми декември в Пловдив.
Местният клуб се представи с 8 деца, четири от които мериха сили с възрастни, а останалите – със свои връстници. Валери Петков стана първи при момчета до 10 години в група „Б“ и спечели златния медал.
На второ и трето място при момичетата се класираха Александра Тодорова – сребърен медал, и Женя Милкова – бронзов.
В турнирът за възрастни организаторите от ШК „Пловдив“ бяха предвидили награди за състезателите до 12 години.
Състезанието в група „А“ се проведе в 9 кръга и младите ни шахматисти издържаха на натоварването с необходимата концентрация за всяка партия.
В турнира участваха 130 състезатели, разделени в две групи. В група „А“ се състезаваха 86 шахматисти, от които 67 с ЕЛО коефициент, както и деца над 10 години, а в група „Б“ – деца до 10 години.