Само победи в XVI кръг на ОФГ – Хасково

От Милена Митева март 21, 2017 13:44

Само победи в XVI кръг  на ОФГ – Хасково

Четирите отбора от региона записаха победи XVI кръг на ОФГ – Хасково. „Герганин извор“ победи отбора на „Тунджа“ – Срем с 2:1. Срещата се състоя на градския стадион в Харманли, събота 18 март.
Още от началото на мача домакините наложиха контрол върху играта, но първи до гол стигнаха гостите. Те се възползваха от неразбирателството в центъра на отбраната на момчетата на Петър Вълчев – Каката и поведоха в резултата в 13-та минута на срещата.
Това подейства като леден душ на играчите на „Белия балет“, които до края на полувремето натикаха гостите в тяхното наказателно поле и успяха да изравнят резултата в 40-та минута Голмайстор бе Теодор Нейков.
Второто полувреме започна с равностойна игра на двата отбора. Домакините имаха по- чисти голови положения, при едно от които получиха правото да изпълнят дузпа в 65-та минута на срещата, която бе реализирана отново от Нейков.
До края на съдийския сигнал играчите на гостите имаха възможност да изравнят резултата, но вратарят на „Герганин извор“ – Владислав Стефанов с блестящи прояви запази резултата в полза за своя тим.
Другият отбор от Харманли – „Хеброс“, също извоюва победа като гост над „Асти АБ“- Хасково с 4:1. Голмайстори за червените бяха Пейко Любомиров и Александър Желязков с по две попадения.
„Сакарски спортист – 04″ победи „Хасково 1957″ с 2:0 на свой терен, а „Свиленград 1921 – II“ са наложи над „Извор АМ“ с 2:1.
В другите срещи „Хасково“ завърши със „Стамболово“ 1:3, а „Аида“, падна от с „Топлика“ 0:4.
Мачът „Топлика 77″ и „Възход“ бе анулиран.
При следващите срещи отборът на „Герганин извор“ ще гостува на „Топлика“ Минерални бани в събота от 10:00 часа, а „Хеброс“ ще се срещне с „Извор АМ“ Горски извор от 15:30 часа.
На „Хасково“ му предстои мач с „Асти АБ“, а „Стамболово“ посреща “Топлика – 77”. В други мачове ще се срещнат „Възход“ и „Сакарски спортист – 04″, „Хасково 1957“ срещу „Аида“. Играчите от „Тунджа“ ще гостуват на „Свиленград 1921 II“.

В XXI кръг на Югоизточна Трета лига „Свиленград – 1921“ и „Ураган“ завършиха наравно – 1:1. „Атлетик“ победи „Любимец“ с 4:1, а „Арда“ загуби от „Марица“ с 2:3. „Димитровград – 1947“ и „Борислав – 2009“ си размениха по един гол във вратите .
В следващия XXII кръг „Верея II“ посреща „Димитровград 1947“, а „Борислав – 2009“ играе с „Арда“. (Кърджали). „Любимец“ се среща със „Свиленград – 1921“, а отборът на „Миньор“ играе с „Елхово“.