„Сакарски спортист“ проправи пътя на „Хеброс“ към челото на таблицата

От Милена Митева май 27, 2017 09:21

„Сакарски спортист“ проправи пътя  на „Хеброс“ към челото на таблицата

Отборът на „Хеброс“ – Харманли, постигна една от най-важните си победи в този сезон. Той надигра като гост костеливия орех в групата тази година, тима на „Сакарски спортист“ – Тополовград с 3:2. Това се случи в неделя, 21 май, на градския стадион в сакарския град. Футболистите на играещия треньор Николай Димитров – Кирбоб започнаха срещата мобилизирано и успяха да наложат контрол върху играта. Резултатът бе открит в петата минута от Валентин Георгиев. Мощното начало на гостите доведе и до второ попадение, което бе реализиране на пряк свободен удар на Пейко Любомиров. До края на полувремето домакините успяха да отбележат един гол, за да върнат „интригата“ в срещата.
Във втората част на играта отборът на Белин Нешев продължи да контролира играта, като успяха да вкарат и трето попадение в 75-та минута, като голмайстор отново бе Валентин Георгиев.
До края на срещата домакините успяха да се запишат с още един гол и да направят загубата си по-почетна.
Следващата среща на отбора от Харманли ще бъде срещу „Аида“ – Караманци, в събота, 27 май, от 18:00 часа. На „Хеброс“ е необходима само една точка, за да спечели шампионската титла в групата за трети поред път.
В друга среща „Аида“ – Караманци, падна от „Свиленград – 1921 II“ с 1:2.
Другият отбор „Герганин извор“ – Бисер, постигна рутинна победа с 2:0 като домакин над „Асти“ – Хасково, в неделната среща от XXV кръг. Голмайстори за отбора бяха Теодор Нейков и Ангел Балабанов. Попаденията им в 65-та и 75-та минута на мача позволи на отбора да се изкачи на четвъртото място във временното класиране. Следващата среща на сините ще бъде като гост на Свиленград в събота, 27 май.