Резултат 3:0 за „Хеброс“ при първата среща с „Герганин извор“

От Милена Митева март 10, 2017 13:47

Резултат 3:0 за „Хеброс“  при първата среща с „Герганин извор“

• Вестник Сакарнюз, брой 10/41, 10 – 16 март 2017

С класическото 3:0 за „Хеброс“ – Харманли завърши местното дерби с „Герганин извор“ – Бисер. Срещата се състоя в неделя, 5 март на градския стадион, пред близо 350 зрителя и е от XIV кръг на ОХГ- Хасково
Първият мач от пролетния сезон на двата отбора започна в доста бавно темпо. Преобладаваха предимно грешни отигравания, но с течение на срещата, отборът на „Хеброс“ наложи лек териториален превес. Червените успяха да отбележат един гол до края на първото полувреме, като голмайстор за отбора бе играещият президент – Белин Нешев. Попадението бе отбелязано в 41-та минута.
Във втората част на играта късмета също бе на страната на „Хеброс“, които се възползваха от създадените голови положения, отбелязвайки два гола.
Резултати от останалите срещи: „Асти АБ“ 0:1 „Свиленград – 1921 II“, „Аида“ 1:2 „Извор АМ“, „Сакарски спортист 04“ 2:1 „Тунджа“, „Топлика 77“ 0:3 сл. „Топлика“, „Хасково“ 1:1 „Хасково 1957“.
Следващите срещи на отборите от XV кръг са в събота. Тимът на „Герганин извор“ гостува на „Извор – АМ“ – Горски извор. Началото на срещата е в 15:00 часа. Отборът на „Хеброс“ приема втория в класирането „Свиленград – 1921 II“ в същия час.
„Хасково 1957“ посреща „Топлика 77“, „Топлика“ ще играе със „Сакарски спортист – 04“ , а „Тунджа“ посреща „Аида“.

При Югоизточна Трета лига в мач от XIX кръг „Свиленград – 1921“ победи „Елхово” с 1:0. Отборът на „Розова долина“ завърши с резултат 2:1 мача си с „Любимец“, а „Димитровград 1947“ победи „Евроколеж“ 2:0.