Размествания в таблицата преди последния кръг на ОФГ

От Милена Митева декември 6, 2016 12:03

• Вестник Сакарнюз, брой 28/ 2 - 8декември 2016 година

„Герганин извор“ – Бисер загуби мача от „Асти“ Хасково. Това стана в неделната среща, от XII кръг на ОФГ, която се проведе на стадион „Младост“ – Хасково. Срещата започна с натиск от страна на гостите, които изпуснаха три голови положения. Първият бе отбелязан в 25-тта минута от отбора на „Асти“ като голмайстор бе капитана на отбора Димо Хаджиев, който реализира пряк свободен удар. Така при резултат 1:0 завърши първата част на срещата.
Във втората част играчите на Петър Вълчев – Каката отново владееха инициативата, но отново бяха неприятно изненадани от контраатака на играчите в бяло, които в 60-та минута поведоха с 2:0. Въпреки че направиха пет принудителни смени до 55-та минута футболистите в синьо, успяха да променят резултата само с едно попадение дело на Ангел Балабанов.
След края на срещата играчите от „Герганин извор“ изразиха недоволството си от лошият и опасен за игра терен. Те допълниха, че седем от техните играчи са с контузия след двубоя.
Отборът на „Хеброс“ Харманли постигна служебна победа с 3:0 с тима на „Сакарски спортист- 04“ – Тополовград. Това стана, след като отбора на гостите не се яви на срещата.
В същия кръг „Тунджа“ падна от „Хасково“, с 0:3, а „Свиленград – 1921 II“ победи „Аида“ с 5:1.
Първи във временното класиране са „Хеброс – 1921“ с 31 точки, втори „Свиленград – 1921 II“ с 26. „Сакарски спортист- 04“ отиде на 5 място. Осми са „Герганин извор“, а 13-ти „Тунджа“, Срем.
В последният XIII кръг кръг на есенния полусезон „Герганин извор“ излиза в събота от 14:30 на стадиона в Харманли срещу “Свиленград 1921”. „Сакарски спортист 04″ посреща „Извор АМ“, а „Топлика 77″ чака „Тунджа“ на свой терен.
Отборът на „Хеброс“ гостува на „Аида“ Караманци в неделя от 14:30 часа.

При XVII кръг на „В“ Югоизточна група „Свиленград – 1921“ загуби от „Асеновец 2005“ с 0:1, а „Елхово“ падна от „Гигант“ 1:2. В друга среща „Любимец“ се наближи с 1:0 над „Димитровград 1947“.