Равносметката за 2019 г. на СКЛА „Хеброс“ – над 140 отличия

От Милена Митева декември 23, 2019 11:38

• Общо спечелени медали на СКЛА „Хеброс” през 2019 г. са 113. От тях 41 златни, 45 сребърни и 27 бронзови.

С тринадесет медала приключиха годината спортистите от СКЛА „Хеброс“ – Харманли. Пет златни, четири сребърни и четири бронзови медала бяха прибавени към колекцията на лекоатлетите от последното им участие на Go Kids. Състезанието се проведе в столицата през изминалите почивни дни.

Симона Георгиева завоюва два златни медала. Първият бе на 60 метра – 8,24 сек., а втория на скок дължина – 4,97 метра.

Станислав Колев също спечели най-престижните отличия. На 60 метра с препятствия – 9,20 сек., (личен резултат). В скока на дължина резултатът от 5,77 метра отново бе личен.

Божидар Саръбоюков зае първото място, след своя скок на дължина – 6,08 метра. В дисциплината скок височина се класира трети, с 188 см (личен резултат).

Стела Гешева стана втора в скока на височина с 154 см с личен резултат.

Ирен Саръбоюкова е със същия, за това бяха определени две втори места в състезанието.

С личен резултат се представи и Ивомир Иванов. Той пробяга 600 метра за 1,49 сек., и стана на трето място. Резултатът на този спортист е успешен тъй като той взе участие при по-големите. В скока на дължина момчето стана трети, с 4,19 метра.

„Завършихме годината по най-добрия начин. Надявам се на още по-добро класиране през следващата 2020 година. Очаквам и от Симона да направи национален рекорд на трибой и много по-добри резултати от останалите спортисти“, коментира треньорът Димитър Карамфилов.

Възпитаниците на Иван Еджиев също се представиха достойно. Димитър Ангелов стана на второ място на 60 метра гладко бягане. Ангел Атанасов стана също на второ място, след своя скок от място 1,77 метра (личен).

Марая Христова – зае трето място на 60 метра бягане за 9.63 сек. и четвърто за скок от място – 1.90 метра.

Общо спечелените медали на СКЛА „Хеброс” през 2019 г. са над 140. От тях 41 златни, 45 сребърни и 27 бронзови.