Прекратиха мача на „Сакарски спортист“ и „Герганин извор“

От Милена Митева ноември 19, 2016 08:57

Срещата на „Сакарски спортист“ – Тополовград, и „Герганин извор“ – с. Бисер, бе прекратена от главния делегат на срещата Веселин Тонев. Това стана на 12 ноември, събота, в X кръг на на ОФГ -Хасково. Причината за преждевременния край на мача бе масовият протест на домакините, които не позволиха 7-8 минути той да се играе и навлизаното на терена на хора от трибуните.
Решението бе взето от дежурния делегат и главния съдия на мача.
Срещата на двата отбора започна с превес на гостите, които плетяха невероятни комбинации. Това доведе и до откриване на разултата в 25-та минута, като голмайстор бе капитанът на отбора Станислав Колев – Стъндо. Това изнерви домакините, но доведе до изравняване на резултата в 35-та минута на играта.
След 10 минути играещият треньор на домакините Тенчо Георгиев получи червен картон, нанасяйки удари без топка на играч от „Герганин извор“. Неговото поведение бе породено от предходна ситуация, в която играч на домакините нарани главата си на циментов бордюр около игрището.
Второто полувреме започна с груби прояви на терена, като в 55-тата минута на срещата играч на домакините получи втори жълт картон, съответно и червен след втора груба проява. Играчът, напускайки терена, настъпи и оплю главния рефер.
В 87-минута на срещата бе отсъден пряк свободен удар на границата на наказателното поле, което явно се видя като заплаха за вратата на домакините. Твърдейки, че това е несъществуващ фал, резервните играчи и публиката нахлуха на терена. Това бе и причината срещата да бъде прекратена. Очаква се да бъде присъден резултат в 4:0 за „Герганин извор“.
Отборът на „Хеброс“ постигна поредна победа в групата, побеждавайки като гост отбора на „АФК“ – Хасково, с 0:1. Герой на мача бе играещият президент на клуба Белин Нешев, който реализира гол с глава, извисявайки се над цялата отбрана на домакините. Това стана след центриране на Пейко Любомиров.
В същия кръг „Свиленград 1921 – II“ победи „Топлика 77″ с 3:0.
След тази кръг „Сакарски спортист 04“ вече отстъпиха второто място в таблицата на „Свиленград 1921 – II“. Първи са “Хеброс“ с 27 точки.

Следващата среща на „Хеброс“ е като гост на „Топлика 77“ – Минерални бани, в събота от 14:30 часа, а отборът на „Герганин извор“ гостува на следващия ден в същия час на „Аида“ – Караманци.
„Сакарски спортист 04″ посреща „Свиленград 1921 – II“.

Резултати във „В“ Югоизточна група, XV кръг Свиленград – 1921“ и „Гигант“ завършиха 3:3. „Елхово“ падна от „Арда“ 1:2 Миньор“ загуби от „Димитровград – 1947“ с 0:1, а „Любимец надигра „Верея II“ с  3:1 Десети в таблицата са „Свиленград – 1921“, на 11 място е „Димитровград – 1947“, а „Любимец“ отстъпи последното място на „Миньор“.