Предстои борба за първото място в ОФГ – Хасково

От Милена Митева април 1, 2017 10:41

• Вестник Сакарнюз, брой 13/44 31 март – 6 април 2017

Само една точка дели първия в таблицата „Хеброс“ от втория „Свиленград – 1921 II“. Харманлийциш са 40, а свиленградчани, с 39. Разликата намаля след като в последния XVII кръг „Хеброс“ загуби гостуването си на „Извор АМ“ – Горски извор с 1:3 след груби грешки в защитата на отбора.
Домакините от димитровградското село зарадваха стотината си фенове с гол още във втората минута на Радослав Костадинов. Малко след него във вратата на харманлийци се разписа и Хайредин Реджеб. В края на първото полувреме гостите намалиха на 2:1 чрез Марко Марков.
През втората част играчите на „Хеброс“ се вдигнаха на щурм, но така и не успяха да отбележат поне още едно попадение във вратата на „Извор-АМ“. Дори стражът на харманлиици в края на срещата се включи в атаките на отбора си. Това обаче помогна на „изворите“, които чрез Хайредин Реджеб оформиха крайното 3:1 за тима от Горски извор. Мачът като цяло бе коректен, показани бяха само пет жълти картона.
„Герганин извор“ е с нулево реми след срещата си с „Топлика“ – Минерални бани. Срещата се състоя в събота, 25 март, на стадиона в курортното селище. Въпреки че завърши без отбелязан гол, тя бе доста интересна за зрителите. Отборът Петър Вълчев – Каката през цялото време държа инициативата в играта, но и така не успя да се разпише, пропускайки 7 голови положения. От своя страна домакините създадоха три, но вратаря на сините Владислав Стефанов се намеси вещо.
Така при резултат 0:0 завърши срещата на двата отбора.
В същия кръг „Сакарски спортист 04“ спечели служебно с „Възход“ с 0:3.
„Тунджа“ падна от „Свиленград – 1921 II“ 1:4 и му прибави в актива още 3 точки.
Следващите среща за отбора на „Хеброс“ ще бъде в събота от 16:30 на стадиона в Харманли срещу „Тунджа‘ Срем, а на “Герганин извор“ в неделя от 16:30 на същия терен срещу „Хасково 1957“.