Последният кръг на ОФГ – много голове, без промяна в класирането

Сакар нюз
От Сакар нюз ноември 18, 2017 07:49

Последният кръг на ОФГ – много  голове, без промяна в класирането

Последните срещи от ОФГ- Хасково, не донесоха никаква изненада. Отборът на „Герганин извор“ постигна разгромяваща победа над „Стамболово” в мача, играл се в събота – 11 ноември, на градския стадион в Харманли. Тя започна с тотален игрови и териториален превес от страна на домакините от Бисер. Момчетата на Петър Вълчев – Каката бяха безкрайно мобилизирани след двата поредни неуспешни мача за тях и буквално „летяха“ по терена. След като в първите 10 минути пропуснаха три голови положения, капитанът на тима Станислав Колев – Стъндо, успя да поведе отбора си към пътя на победата, отбелязвайки попадение в 14-та минута на срещата.
До края на полувремето във вратата на Стамболово попадна още едно попадение, дело на бързоногия нападател на сините Ангел Балабанов.
Второто полувреме домакините, въпреки че намалиха темпото, успяха да отбележат нови три гола, кой от кой по красив. Като реализатори се разписаха Димитър Иванов – Шукура с два и отново младият талант Ангел Балабанов.
Гостите успяха да отбележат само едно попадение от своя страна в 65-та минута на срещата. Така „Герганин извор“ запази лидерската позиция във временното класиране на ОФГ Хасково.
Другият отбор от града „Хеброс“ почива в този кръг.
В останалите срещи „Свиленград 1921 II“ победи „Асти АБ“с 3:1, а „Тунджа“ загуби от „Извор АМ“ с 2:3. Тимът на Хасково се наложи над този на Любимец с 3:2, а „Раковски“ загуби от „Топлика“ с 1:2
Следващият кръг ще предложи „черешката на тортата“ за феновете от Харманли. Един срещу друг ще се изправят двата местни отбора „Хеброс“ и „Герганин извор“ в неделя от 14:30 часа.

Резултати от XV кръг на Трета лига:
„Гигант“ завърши със „Свиленград 1921“ равен – 1:1, а „Димитровград 1947“ загуби от „Асеновец 2005“ с 0:1.
„Арда“ отново победи, този път „Ямбол 1915“ с (Ямбол) класическото 3:0 и продължава да е в челото на таблицата.
В класирането димитровградчани са 13-ти, а свиленградчани – на 15 място.