Поредни успехи за борците от клуба в Симеоновград

От Милена Митева юли 10, 2016 22:14

С три сребърни, три бронзови и два златни медала се завърнаха борците от симеоновградския клуб „Вълко Костов“ от Държавното първенство на малките селища. То се проведе на 2 и 3 юли в Пловдив. Клубът на Росен Бонев се нареди на второ място в отборното класиране при момчетата. Тимът остана на косъм от първото място, тъй като спечели равен брой точки със „Средец – „Странджа-2001“.
Златните медали завоюваха Страхил Юрев (в категория 66 кг) и Димитър Кръстев (в категория 38 кг), който бе обявен и за най-техничен състезател на отбора.
Със сребърен се окичи Стефан Насков (в категория 59 кг). Същото направиха Димитър Иванов и Николай Недков в категория 42 кг.
С бронзов медал могат да се похвалят Галин Сергеев – (в категория 47 кг), Митко Иванов – и Алкесандър Димитров.
При момичета от клуба златни медала спечелиха изгряващите звезди в борбата Милка Розалева (в категория 30 кг) и Клаудия Колева (в категория 32 кг). Тони Вълева завоюва бронзов медал (в категория 59 кг)
Шампиони на турнира станаха момичетата на Тополовград. Те спечелиха шампионска купа с пет златни, един сребърен и бронзов медал. С тази победа те станаха шампиони за трети път.
Съдиите на турнира бяха от БФБ (Българската федерация по борба). Гост на турнира бе кметът на Тополовград – Божин Божинов, който извърши и награждаването на момичетата, победители. Честта да награди момчетата бе на световния и европейски шампион Стоян Ненчев.
Борците от Симеоновград ще вземат участие на турнир в Шкорпиловци в края на месец август.
В актива си „Вълко Костов“ има общо 10 шампионски титли от турнира в Сливен – 5 при момчетата и 5 при момичетата.

Момчетата, които допринесоха за победата, са: Страхил Юрев, Димитър Кръстев, Галин Сергеев, Васил Ангелов, Стефан Насков, Митко Иванов, Димитър Ганев и Стивън Христов.