Победи за борците от школите по борба на Росен Бонев

Сакар нюз
От Сакар нюз септември 13, 2019 10:38

Симеоновградските борци, тренирани от Росен Бонев, се завърнаха с шампионски титли от турнира по борба „Крилат Димо“. Той се проведе на 7 септември на градския стадион в Раднево. Организатори на събитието са спортен клуб по борба ,,Марица Изток“ и Община Раднево.
В категория до 30 кг при децата шампион стана Благой Стоянов от Симеоновград, който на финала победи представителя на домакините. В категория до 38 кг при момчетата с шампионска титла е Димитър Стоянов от Тополовград
Седмица преди този турнир, състезателите на Росен Бонев участваха в друг, който се проведе в Гълъбово по повод 50-годишнината на града. Със златен медал се окичи Тихомир Димитров от детската школа по борба на Симеоновград.
В абсолютната категория /тежка/ след равна борба и решение на съдиите шампиони станаха Георги Ванчев от Хасково и Драгомир Стойчев от Добрич.