Нелепи загуби за два отбора в XVII кръг на ОФГ

Сакар нюз
От Сакар нюз април 6, 2018 10:57

Салгадо

Отборите на „Хеброс” и „Герганин извор” допуснаха две фрапиращи загуби в XVII кръг на ОФГ. Тимът на „Хеброс” записа една от най-големите си поражения в своята история, губейки като гост с 7:0 от отбора на „АФК” – Хасково.
Лидерът до момента, „Белия балет”, загуби битката за първото място с прекия си конкурент “Хасково – 1957”, падайки с 2:1 като гост. Загубата на синьо-белите наблюдаваха стотици зрители на стадион „Димитър Канев”, като може да се отбележи, че тимът бе подкрепен от много свои фенове. Играта се водеше в средата на терена, като домакините имаха превес и създадоха положение от „нищото” ,центрирайки по шаблон топката в наказателното поле. При една чудовищна контраатака отборът на Петър Вълчев – Каката успя да открие резултата в 45-та минута. Голмайстор бе диамантът в селекцията на тима Ангел Балабанов.
Във второто полувреме домакините от Хасково заиграха доста грубо и успяха да обърнат резултата. В рамките на една минута в самия край на срещата те успяха да отбележат две попадения във вратата на „Белия балет“.
Поради големите грубости отборът на Бисер даде „две жертви” – Ангел Балабанов и Христо Стоянов, които претърпяха контузии и бяха сменени, което доведе до лека дезорганизация в тяхната игра. Така отборът на Хасково успя да ги измести от върха.
Резултати от останалите срещи от този кръг.
„Извор АМ“ победи „Свиленград 1921 II“ с 1:0. „Раковски“ се наложи над „Асти АБ“ с 4:0. В друга среща отборът на „Любимец“ изненада, като победи този на Стамболово 5:2.

Следващите срещи на двата отбора ще се състоят  на 6 и 7 април. Тимът на „Герганин извор” е домакин на „Тунджа” – Срем на 6 април от 15,30 часа а стадиона в Любимец. А „Хеброс”е домакин на 7 април на отбора на Любимец на същия терен в същия час.

XXIII кръг на Трета лига „Розова долина“ и „Димитровград – 1947“ завършиха 2:1. Мачът „Сокол“ бе спечелен от „Арда“ служебно, 0:3 защото линейката не дойде.
„Свиленград – 1921“ – Асеновец 2005“ завършиха равен 2:2. Първи са „Арда“ с 63 точки, „Димитровград – 1947“ с 28 точки, са 11-ти, а „Свиленград 1921“ са на предпоследно място, 17-то с 22.