Над 300 състезатели по спортно ориентиране се съревноваваха за купа „Сакар“

Иван Атанасов
От Иван Атанасов март 11, 2018 21:19

• Състезанието край село Черепово продължи две дни

Над 300 състезатели от различни възрасти се съревнововаха за купа „Сакар“ край село Черепово, Hарманлийско.
На 10 март, събота, приключи двудневният турнир по спортно ориентиране, първият за 2018 година. Участниците в него бяха от България, Румъния, Македония, Турция и Белгия.
Те бяха разпределени в различни групи – от 10 до 65 години и нагоре. Най-възрастният състезател бе на 72 години.
Трасетата, по които бягаха бяха, различни, съобразно групите, от 1 км най-малките, до 6 км за най-големите.
На първо място се класира клуб „Валди“ – София, втори са „Диана“ – Ямбол, а трети „Браун тим“ – Велико Търново. Кметът на село Черепово Нели Манева поздрави участниците и връчи наградите на призьорите от няколко категории.
Състезанието бе организирано от Българската федерация по ориентиране и спонсори. Всички участници останаха доволни, защото се състезаваха в нов различен район от досега провежданите състезания в България. Подобен, с много камъни, имало в Португалия. Прецизната карта на състезанието бе направени от Георги Хаджимитев и изготвените от него маршрути направиха състезанието технично, интересно, забавно и емоционално. За цялостното провеждане на отличното състезание допринесоха и останалите организатори: Красимир Колев, Милен Драгоев, Иван Генов и Димитър Димитров.