Малки атлети приключиха годината с големи успехи

От Милена Митева декември 23, 2017 08:49

Малки атлети приключиха  годината с големи успехи

• Вестник Сакарнюз, брой 49/80, 22 декември 2017 – 4 януари 2018

Пет златни медала донесоха лекоатлетите нa Харманли от финала на „Go kids” в столицата.
Симона Георгиева записа две отличия на 60 метра и скок от място. Христиана Налбантова стана първа на скок от място, а Марая Христова – на 60 метра. Успех за злато записа и Иван Тръндев, който стана пръв на скок от място.
Сребърните медали в колекцията на „Хеброс“ от последното състезание са три. За тях заслуги имат Станислав Колев, Йоана Тръндева и Рая Милкова в дисциплината скок от място.
Бронзовите успехи са с два повече от сребърните, тоест пет. Единият е за скокът от място на Марая Христова, а останалите за щафета 4×50 метра на Кристиан, Николай, Радомир и Станислав.
В комплексното класиране на „Go kids” на първо място е Симона Георгиева. Вторите места са за съотборниците й Йоана Тръндева, Христиана Налбантова и Санислав Колев. Трето място записа Анелия Асенова.
Сред първите десет са Радослав Тодоров – пети, Рая Милкова – шеста, Кристиан Кирилов – седми, а Десислава Георгиева, Божидар Саръбоюков и Николай Йорданов са девети.
Малките атлети приключват годината с 143 медала от детски турнирите – „Go kids”, „Тереза Маринова” и „Атлетиката търси талант”.
„Това е най-успешната им година”, сподели Иван Еджиев, един от треньорите.